عيد آمد و عيد آمد اين وقت سعيد آمد             

   چهارشنبه 21 آذر 1397

كلام روز

ایام میلاد پر خیر و برکت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و جانشین ششم ایشان ، وجود مقدس جعفر ابن محمد الصادق سلام الله علیهما بر مسلمین مبارکباد .


كلام رهبری

همه‌ی حرف های درست اسلام و مفاهیم اصیل قرآن که در طول یک قرن و اندی به وسیله‌ی مغرضان و مفسدان یا جاهلان تحریف شده بود ، همه‌ی آنها را امام صادق علیه السلام به شکل درست بیان کرد .


تبليغات


آمار بازدید
گل محمدی از اختصاص 29 میلیارد تومان جهت بهره برداری از 5 ورزشگاه خبر داد

آقای رضا گل محمدی در نشست مطبوعاتی دومین دوره ی مسابقات المپیاد آمیدهای آینده ی استان تهران ، از بلوکه شدن اعتباری 29 میلیارد تومانی خبر داد که صرفاً در جهت بهره برداری از 5 ورزشگاه استان تهران تا پایان سال جاری هزینه خواهد شد .
نشست خبري دومين دوره ی مسابقات المپياد ورزشي نوجوانان استان تهران در روز سه شنبه ( مورخ 95/08/18 ) در سالن آمفی تئاتر اداره کل ورزش و جوانان استان تهران برگزار شد . این جلسه به ریاست مدیرکل و با حضور آقایان حسن ميرزا آقابيك و نادر شاملو ( معاونان توسعه ی امور ورزش و توسعه ی منابع و پشتيباني ) ، خانم فاطمه سليمي ( مسئول گروه ورزش بانوان ) ، پيام نظر ( مشاور مديركل و مدير روابط عمومي اداره كل ) و مديران روابط عمومي برخي از ادارات ورزش و جوانان حوزه ها و شهرستان هاي استان تهران - من جمله مسئول روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان شمیرانات - به انجام رسید .
در این کنفرانس خبری ، آقای رضا گل محمدي پس از عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری ماه صفر و گرامیداشت شهدای فاجعه ی خونین سامراء ، برای دکتر محمّد گودرزی همواره آرزوی سلامتی و برای آقای مسعود سلطانی فر آرزوی موفقیت نمود ؛ و سوابق ارزنده ی وزیر جدید ورزش و جوانان در عرصه های مختلف مدیریتی را زمینه ساز تزريق خونی تازه بر پیکره ی دولت تدبير و اميد دانست .
مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران سپس ؛ با اشاره به نقش بی بدیل ارباب رسانه - به عنوان نمایندگان افکار عمومی - در انتقال مطالبات از یک سو و انعکاس عملکردها از سوی دیگر « پاسخ گویی شفاف » را لازمه ی اثربخشی این نقش بی نظیر اعلان داشت .
گل محمّدی در ادامه ، به تبیین برنامه ی راهبردی خویش در طی 4 ماه گذشته پرداخت ؛ و مجموعه ی اقداماتی که در طول این مدت صورت پذیرفته است را در 5 سرفصل ذیل طبقه بندی کرد :
1) برنامه ریزی درخصوص توسعه ی سطح رفاهی پرسنل با کمک معاونت توسعه ی منابع ؛ با هدف ایجاد اعتماد درون سیستمی جهت آمادگی بهتر برای انجام کار و نتیجتاً تحقق اصل « مدیریت جمعی »

2) راه اندازی ستاد المپیک 2020 که دقیقاً روز بعد از پایان المپیک ریو صورت پذیرفت ؛ و پس از برگزاری 6 جلسه ی کارشناسی ، انتخاب 12 هیئت برتر به منظور تقویت برای کسب سهمیه را در پی داشت .

3) برپایی دومین دوره ی مسابقات المپیاد آمیدهای آینده ی استان تهران با مبنای زیرساختی و هدف استعدادیابی ؛ و توجه به حضور کارشناسان فنی و ناظرین امین اداره کل در صحنه ی مسابقات

4) تخصیص اعتبارات مناسب در جلسات استانداری و سازمان مدیریت و برنامه و بودجه ؛ و اختصاص اعتباری 29 میلیارد تومانی به منظور بهره برداری از 5 پروژه ی عمرانی تا پایان سال جاری

5) توجه بیشتر به امور جوانان به عنوان حلقه ی مفقوده ی اداره کل و تأکید بر روند فعالیت ستاد سامان دهی جوانان در هر شهرستان که با عنایت به نگاه ویژه ی استاندار تهران صورت خواهد پذیرفت .

در ادامه ی این نشست مطبوعاتی ، مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران و معاونین ایشان به پاسخ گویی به سئوالات ارباب رسانه ها اهتمام ورزیدند .

- مدیرکل محترم در پاسخ به خانم محمدی ( خبرنگار خبرگزاری فارس ) درخصوص پاداش قهرمانان تهرانی المپیک و پاراالمپیک ریو ، پرداخت پاداش ایشان را در مراسمی شایسته که بعد از گذشت ماه عزای امام حسین علیه السلام پیش بینی شده است ، امری حتمی خواند . وی تعلق قطعات زمین به ارزش هفتصد میلیون ریال ، پانصد میلیون ریال ، سیصد میلیون ریال و دویست میلیون ریال به دارندگان مدال های طلا ، نقره ، برنز مسابقات المپیک و پاراالمپیک و مربیان ایشان از سوی استاندار محترم تهران را نوید داد . در همین راستا و در پی پاسخ به سئوال آقای وظیفه ( خبرنگار ایران ورزشی ) پیرامون مکان این زمین ها ، تثبیت فرهنگ تشویق به عنوان یک رویه ی ثابت را مهمتر از ارزش اعتباری جوایز تلقی کرد .
- گل محمدی در پاسخ به سئوال دوم نماینده ی خبرگزاری فارس درخصوص سامان دهی مکان تمرین دو باشگاه پرطرفدار پایتخت ، اختصاص دو ورزشگاه از سوی شهرداری به عنوان تحقق آرزویی دیرینه ، برخورداری این دو باشگاه از امکانات کمپ های تمرینی و حمایت از آنها در مسابقات ملی را نهایت پشتیبانی دولت از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس اعلان داشت .
- مدیر کل در پاسخ به آقای باقری درخصوص عقب ماندگی استان تهران از محروم ترین استان های کشور از حیث سرانه ی ورزشی ، پی گیری ساخت 5 ورزشگاه از سوی ارکان دولت ، حمایت های وزارت ورزش و جوانان ، استانداری تهران ، شورای شهر و ساخت پروژه های ورزشی توسط تربیت بدنی بسیج ، آموزش و پرورش و سایر نهادها و در یک کلام تلاش در مسیر توسعه ی زیرساخت ها را بیانگر نگاه خاص دولت به افزایش سرانه ی ورزشی استان تهران برشمرد .
- آقای رضا گل محمدی در پاسخ گویی به سئوال آقای کمبانی پیرامون چرایی انتخاب رده ی سِنی 15 تا 17 سال برای شرکت در المپیاد ، این رده ی سِنی را تعریف فدراسیون های ورزشی از رده ی سِنی نوجوانان عنوان کرد ؛ که مناسب ترین بازه ی سِنی برای شناخت استعدادها محسوب می شود . چراکه استعدادیابی در المپیاد با هدف حضور حداکثری تهرانی ها در المپیک 2020 صورت می پذیرد ؛ و نوجوان 15 تا 17 ساله ی امروز ، در سال 2020 میلادی ، اوج قدرت نمایی را سیر خواهد نمود .
- مدیر کل محترم سئوال دوم آقای کمبانی را با یک جمله پاسخ داد : « استقبال بیش از پیش بینی تنها دلیل به طول انجامیدن مسابقات کشتی المپیاد 95 تا ساعت 12 شب در شهرستان پردیس بود » . چنانکه حسن میرزا آقابیک نیز گوشزد کرد : فراموش نکنیم که 390 کشتی گیر در طول یک روز وزن کشی شدند و کشتی گرفتند !
- آقابیک در پاسخ به سئوال سوم کمبانی درخصوص عدم معرفی رئیس هیئت کشتی حوزه ی جنوب غرب تهران ، کسب عنوان نایب قهرمانی تیم آن حوزه در مسابقات المپیاد را تحت سرپرستی آقای دودانگه ( پیشکسوت کشتی ) متذکر شد .
- گل محمدی در جواب آقای فیض آبادی ، سیاست اداره کل در راستای جایگزینی رواج اجرای ماده ی 27 به جای ماده ی 88 را موجب مشارکت طولانی مدت بخش خصوصی و جلوگیری از سرگردانی سرمایه ها تلقی کرد .
- وی در ادامه ، انتقاد دوم فیض آبادی در زمینه ی بروز اتفاقات ناگوار در ورزش تهران از قبیل کتک زدن داور در جزیره ی خود مختار فوتبال را چنین جوابگو شد : اداره کل در عین تأکید بر رسیدگی به تخلفات بیّن ، ناهنجاری فرهنگی در ورزش را متأثر از رواج این ناهنجاری در سایر بخش های جامعه توصیف می کند ؛ و متأسفانه نمود آن در عرصه های مختلف اجتماعی ، سیاسی و حتی رسانه ای مشهود است . فرهنگ سازی در راستای حل این معضلات نیز کاری گروهی و خواستی ملی می باشد .
- دغدغه ی پناهی ( سر دبیر ابرار ورزشی ) ، میزان توجه به نخبگان کنونی در عین عنایت به بحث استعداد یابی بود که معاون توسعه ی ورزش مدیر کل در رفع این دغدغه ، از ایجاد پایگاه های قهرمانی برای نخبگان در رشته های مختلف ورزشی خبر داد . چنانکه مدیر کل محترم نیز بهره برداری از پایگاه قهرمانی در مجموعه ی ورزشی جهان پهلوان تختی را تا پایان آبان ماه مژده داده است .
- گل محمدی در پاسخ به یکی از خبرنگاران پیرامون میزان تغییر پذیری در کادر مدیریتی اداره کل استان تهران - متأثر از تغییر وزیر ورزش و جوانان - جواب داد : از آینده خبر ندارم و در تصمیمات تابع سیستم هستم ! ضمناً ، معتقدم تیم مدیریتی کنونی می تواند با ارائه ی کاری گروهی پاسخ گوی نمایندگان افکار عمومی باشد .
- حسن میرزا آقابیک ضمن پذیرفتن انتقاد آقای طهماسبی ( نماینده ی روزنامه ی خراسان ) مبنی بر طولانی شدن مدت اداره ی هیئت شنای استان تهران توسط سرپرست ، اعلام اسامی رد صلاحیت شدگان را تا روز برگزاری انتخابات پیش رو ، امری غیر اخلاقی دانست .
- مدیر کل وزیر ورزش و جوانان استان تهران ، انتقاد بحث برانگیز یکی از خبرنگاران در مورد نحوه ی برگزاری مسابقات فوتبال لیگ آسیاویژن را الزام آور پی گیری کارشناسانه و برخورد شایسته ی معاون توسعه ی ورزش ( در صورت لزوم ) قلمداد نمود .
- مدیر کل محترم در پاسخ به سئوالی که میزان تعهدات مدیر کل پیشین را جویا می شد ، گفت : علاقه ای به گفتن جملاتی که هیچ دردی را دوا نمی کنند و نتیجه ای غیر از ایجاد تشویش در اذهان عمومی ندارند ، نداشته و نخواهم داشت . فقط سعی می کنم تعهداتی برای نفر بعد از خود باقی نگذارم .
- در پایان این نشست مطبوعاتی ، آقای رضا گل محمدی ، درگذشت منصور پورحیدری را به جامعه ی ورزش کشور – خصوصاً همسر ایشان در حکم شخصیتی علمی ورزشی – تسلیت گفته و آن مرحوم را بزرگ مرد اخلاق مدار فوتبال خواند .

تاريخ  ارسال:شنبه 22 آبان 1395 - 12:17

کد:13383-1397
گفت و گو


دکتر شهریور : پهلوانان ، فرماندار شمیرانات را کمک کنید !

فرماندار شمیرانات تشکیل ساختار حقیقی و حقوقی شورای ورزش شهرستان را خواستار شد .

نماینده مردم تهران : دکتر احمد نامنی از مدیران شایسته شمیرانات است

مازیار ناظمی : بهترین راه مقابله با شایعه پردازان گردش اطلاعات است

خانمحمدی : باید جایگاه ویژه ای برای تبیین خدمات به جامعه مخاطب در نظر گرفت

دکتر احمدی : خبر باید قابلیت جهت دهی صحیح به افکار عمومی داشته باشد

 آرشيو گفت و گو

مقالات


تبیین وضعیت موجود ورزش شهرستان شمیرانات

اهمیت ارتقاء سواد رسانه ای و آسیب شناسی شبکه های اجتماعی

تشریح آرمان های انقلاب توسط رئیس اداره ورزش و جوانان شمیرانات

تعاریفی نوین از روابط عمومی

در مورد سومین وزیر ورزش و جوانان ایران

وضعیت ایران در پاراالمپیک ریو 2016

 آرشيو مقالات


کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به اداره ورزش و جوانان شهرستان شميرانات می باشد.