هشتم شوال , سالگرد تخريب مشاهد مشرفه ائمه بقيع عليهم السلام بر شيعيان جهان تسليت باد            

   شنبه 2 تير 1397

كلام روز

شد هشتم شوال ، عزادار بگریم * انگار محرم شده بگذار بگریم * تخریب قبوری که در آن جان جهان خفت * کی بود سزاوار ؟ سزاوار بگریم * آن حاجیه کز شوق رخش کعبه ترک خورد * ویرانه مزارش شده ، خونبار بگریم


كلام رهبری

تلخی دیگری که وجود دارد ، این است که در میان مجموعه‌ی مسلمانان و امت اسلامی کسانی پیدا شوند که با افکار پلید و متحجر و عقب ‌مانده و خرافی خود ، تجلیل از بزرگان و برجستگان و چهره‌های نورانی صدر اسلام را شرک بدانند ! کفر بدانند ! واقعاً این مصیبتی است . اینها همان کسانی هستند که گذشتگانشان قبور ائمه (علیهم‌السّلام) را در بقیع ویران کردند . آن روز که در دنیای اسلام ، از شبه‌قاره‌ی هند گرفته تا آفریقا ، علیه اینها قیام کردند .


تبليغات


آمار بازدید
آمادگی جسمانی برای اسکی

به عنوان یک تازه کار ، بسیار مهم است که از نظر فیزیکی قبل از اینکه شروع به اسکی کنید آماده باشید.
با اسکی کردن این تواناییها را بدست بیاورید زیرا این کار نتیجه ای جز زودتر خسته شدن و زودتر دچار آسیب دیدگی فیزیکی شدن ندارد.
در صورت امکان، برای چند هفته و یا حداقل یک یا دو ماه قبل از اسکی برای تقویت کردن و انعطاف پذیرتر کردن تاندون ها ، عضلات و رباط های خود یک سری تمرینات منظم و ملایم انجام دهید. شما به زودی متوجه خواهد شد که انجام این کار قبل از به اسکی می تواند احتمال آسیب دیدگی را کاهش می دهد . بعلاوه کمک میکند که شما به راحتی خسته نشوید و پیشرفت سریعتری نیز در یادگیری خواهید داشت . در واقع، سه نوع تمرین در آمادگی جسمانی مناسب اسکی وجود دارد که واقعا می تواند به شما در انعطاف پذیری هنگام اسکی ، تمرینات قویتر و طولانی تری داشتن و استقامت هوازی (قلب و عروق) هنگام تمرین کمک کند.

تمرینات قدرتی
حفظ موقعیت بدن در یک موقعیت ثابت ورزشی در تمام طول روز اسکی بسیار ضروری است . توسعه قدرت عضلانی توانایی یک اسکی باز در به کنترل در آوردن بدن به هنگام اسکی کردن را بالا میبرد .قدرت عضلانی به اسکی باز همزمان توانایی با کنترل و بدون استرس اسکی کردن را میدهد. . همچنین مهارت عکس العمل نشان دادن سریع بدن در هنگام شرایط غیر معمول را بهبود می بخشد . بدن شما نیاز به قابلیت های چند بعدی ورزشی دارد که شامل مهارت های فیزیکی و تکنیکی است .
اسکی باز باید قادر به غلبه برسرعت و نیروی های اعمال شده به بدن خود با کنترل دقیق و موثر در هنگام حرکت به سمت پایین شیب باشد. بدون تمرینات قدرتی در طول روز احساس خستگی و در روز بعد احساس درد خواهید داشت. از آنجا ییکه اسکی بازها در درجه اول از پاهای خود استفاده میکنند ، شرکت در برخی از فعالیت هایی مانند پیاده روی و سایر فعالیت های ورزشی که می تواند قدرت ماهیچه های پای خود را توسعه دهند بسیار موثر است . علاوه بر این، تمرکز بر عضله چهار سر زنو بسیار مهم است ، چرا که آن عضلات بیشترین کارایی را هنگام حرکت در شیب دارند .

انعطاف پذیری
این توانایی مهم ترین عامل فیزیکی در پیشگیری از آسیب دیدگی است . این توانایی تا آنجایی مورد نیاز است که بافت همبند عضله بدون تحمیل فشار اضافی به مفاصل به راحتی باز شود . کشش همه گروه های عضلانی برای حدود 20-30 ثانیه قبل و بعد از تمرینات قطعا بسیار مفید خواهد بود . تمرکز تمرینهای انعطاف پذیری باید بر روی بالای پاها ، پشت، شانه ها، و پهلوها باشد . تاندون ها و رباط های اطراف مفاصل شما ، برای پیشگیری از صدمات احتمالی باید انعطاف پذیر اما قوی باشند. بنابراین باید اهمیت بیشتری برای آنها قائل باشید

استقامت هوازی (قلب و عروق)
بمعنی توانایی فرد برای به فعالیت ادامه دادن در یک کار خاص برای یک زمان قابل ملاحظه و طولانی است . تمرینات هوازی باید 3-5 بار در هفته و هر جلسه به مدت 30-45 دقیقه انجام شود. شما می توانید استقامت هوازی خود را از طریق توسعه فعالیت های تفریحی مانند اسکیت ، شنا، و دوچرخه سواری افزایش دهید . بهترین این تمرینات ورزش اسکیت یا استفاده از اسکی رولی است به دلیل اینکه که شما از ماهیچه ها و حرکات مشابه ای که در اسکی کاربرد دارند استفاده می کنید . ورزش هوازی به طور کلی هر به گونه فعالیت که ضربان قلب شما را به حدود 120 در هر دقیقه برای تعداد دقایقی در آن فعالیت میکنید برساند گفته میشود که شما می توانید توسط آن استقامت بدن خود را هنگام اسکی کردن افزایش دهید.

در ادامه بهتر است با یک مربی تناسب اندام در یک باشگاه محلی در مورد برنامه ورزشی مناسب با خود و احتیاجات خود مشورت کنید . گذشته از تحت یک برنامه ورزشی خوب قرار گرفتن، اطمینان حاصل کنید که از یک رژیم غذایی متعادل به منظور دریافت کلیه مواد لازم برای آمادگی بدن برای اسکی برخوردارید. ورزش و یک رژیم غذایی متعادل نه تنها شما را برای اسکی آماده کند بلکه به سلامت جسمی و ذهنی شما کمک میکند.


ترجمه : مرجان ساوجی شمشکی
مسئول روابط عمومی بانوان هیئت اسکی شمیرانات

تاريخ  ارسال:يكشنبه 19 آبان 1392 - 08:28

کد:2642-1397
گفت و گو


فرماندار شمیرانات تشکیل ساختار حقیقی و حقوقی شورای ورزش شهرستان را خواستار شد .

نماینده مردم تهران : دکتر احمد نامنی از مدیران شایسته شمیرانات است

مازیار ناظمی : بهترین راه مقابله با شایعه پردازان گردش اطلاعات است

خانمحمدی : باید جایگاه ویژه ای برای تبیین خدمات به جامعه مخاطب در نظر گرفت

دکتر احمدی : خبر باید قابلیت جهت دهی صحیح به افکار عمومی داشته باشد

فرماندار شمیرانات : امیدواریم در انتخابات ، بزرگترین حادثه ی ملی رقم بخورد

 آرشيو گفت و گو

مقالات


اهمیت ارتقاء سواد رسانه ای و آسیب شناسی شبکه های اجتماعی

تشریح آرمان های انقلاب توسط رئیس اداره ورزش و جوانان شمیرانات

تعاریفی نوین از روابط عمومی

در مورد سومین وزیر ورزش و جوانان ایران

وضعیت ایران در پاراالمپیک ریو 2016

وضعیت ایران در المپیک ریو 2016

 آرشيو مقالات


کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به اداره ورزش و جوانان شهرستان شميرانات می باشد.