عيد آمد و عيد آمد اين وقت سعيد آمد             

   چهارشنبه 21 آذر 1397

كلام روز

ایام میلاد پر خیر و برکت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و جانشین ششم ایشان ، وجود مقدس جعفر ابن محمد الصادق سلام الله علیهما بر مسلمین مبارکباد .


كلام رهبری

همه‌ی حرف های درست اسلام و مفاهیم اصیل قرآن که در طول یک قرن و اندی به وسیله‌ی مغرضان و مفسدان یا جاهلان تحریف شده بود ، همه‌ی آنها را امام صادق علیه السلام به شکل درست بیان کرد .


تبليغات


آمار بازدید
تشریح آرمان های انقلاب توسط رئیس اداره ورزش و جوانان شمیرانات

آقای احمد نامنی در دومین نشست بصیرتی بسیج اداره ورزش و جوانان شمیرانات به تشریح آرمان های انقلاب از دیدگاه حضرت امام ( ره ) پرداخت .
در آستانه ی بیست و هشتمین سالگرد رحلت رهبر کبیر انقلاب و سالروز قیام 15 خرداد ، دوّمین نشست بصیرتی پایگاه مقاومت بسیج اداره ورزش و جوانان شهرستان شمیرانات با موضوع « آرمانهای انقلاب اسلامی از دیدگاه حضرت امام » ، در مورخ 96/03/09 به ریاست آقای احمد نامنی برگزار شد .
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شمیرانات چرایی برگزاری این جلسات را آشنایی نسل جدید - به عنوان بدنه ی اصلی کارکنان دولت - با خواسته های انقلابیّون در سال 1357 و تقویّت و هم افزایی درک و بینش سیاسی عمومی عنوان داشت . وی مباحث خود پیرامون موضوع مورد بحث را با طرح دو سئوال آغاز کرد :
1) آیا اساساً « شیعه » کیست و چه می گوید ؟
2) بر اساس مبانی فقهی شیعه ، حکومتی آرمانی برای تبیین و تحکیم بنیان های حکومت اسلامی در عصر غیبت خلیفةُ الله عجل الله تعالی فرجه الشریف ، توسط چه کسی باید اداره شود ؟

آقای نامنی پس از طرح این دو سئوال و تفکیک حکومت الهی پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و ائمه ی اطهار علیهم السلام از حکومت های غاصبانه ، به تشریح مبنای حکومت ولیّ فقیه پرداخت . وی با توضیح مفهوم مصدری واژه ی انقلاب ، به وقوع انقلاب های متعدّد در سراسر جهان اشاره کرد که به تولّد مکتب های سوسیالیستی ، لیبرال ، سوسیال لیبرال و شکل گیری گروه های فکری چپ و راست جهانی منتج گردیده اند ؛ و شالوده ی اغلب آنها بر اساس جدایی دین از سیاست طرّاحی و مهندسی شده است . وی همین نکته را عمده ترین تفاوت سایر انقلاب ها با انقلاب اسلامی ایران برشمرد ، که با رهبری اندیشمندانه ی ولیّ فقیه تحقّق یافته و خط سیر حکومت اسلامی را از اندیشه های تأثیر گذار رهبر کبیر انقلاب ( ره ) دریافت نموده است .

آقای نامنی ، بنیان گذار فقید انقلاب را شخصیّتی متمایز و کاریزماتیک توصیف کرد ؛ و جذب گروه های مختلف منتقد نظام سلطه ی وقت با افکار متفاوت و ایجاد انسجام ، اتحاد و حرکت بخشیدن به نیروهای سیاسی اپیزاسیون حول یک محور مشخّص را زائیده ی همین کاریزمای بالا دانست ؛ که در نهایت ، به تأثیرگذاری در سطح بین المللی و ماندگاری انقلاب و معمار کبیر آن در تاریخ جهان انجامیده است . آقای نامنی در توضیحاتی بیشتر ، انفعال و اثربخشی دانشجویان به عنوان قشر فرهیخته ی جامعه در کانون اصلی انقلاب را گویای توانمندی ولیّ فقیه در کنترل پتانسیل مهارنشدنی نیروی جوان و تحصیل کرده دانست .

رئیس اداره ورزش و جوانان شمیرانات ، انقلابی بودن را اساس فکری شیعه بر پایه ی اصل حاکمیت ائمه ی اطهار علیهم السلام در مقابل حکومت غاصبانه ی حکّام جور بر شمرد . وی پایه ریزی انقلاب اسلامی ایران را بر مبنای مراتبی از امر به معروف و نهی از منکر یادآور شد ؛ و شجاعت بیان رهبر کبیر انقلاب ( ره ) را در تبیین این مراتب و تسرّی و تجرّی آن در سطح جامعه ، ستود . آقای احمد نامنی « آرمان انقلاب و حضرت امام » را مبارزه ی شجاعانه با عوامل و موانع عدم حاکمیت ارزش های اجتماعی اسلامی در جامعه تعریف کرد ؛ و به طبقه بندی تاریخی ظهور و بروز ناهنجارهای اجتماعی اسلامی در دولت پهلوی پرداخت :

1) مخالفت صریح لوایح ایالتی و ولایتی با مبانی اعتقادی اسلامی که اعتراض رسمی شخص ولیّ فقیه و ارسال تلگراف به نخست وزیر وقت ( اعلم ) را به دنبال داشت .
2) اندراج مضامین لوایح ایالتی و ولایتی در قوانین شش گانه ی پیشاهنگی پس از ارسال تلگراف معترضانه ی دوم به رژیم شاه
3) تصویب خائنانه ی حق کاپیتولاسیون برای اتباع خارجی
4) عدم مشروعیّت قوانین اصلاحات ارضی
5) صرف بودجه های کلان بیت المال در برگزاری جشن های خاندان سلطنتی
6) گرایش رژیم پهلوی به برقراری ارتباط با رژیم اشغالگر قدس
6 – 1) تأسیس شاخه ی زیتون در ساواک ؛ با هدف سرکوب منتقدین
6 - 2) سوء استفاده از مراودات ورزشی - به عنوان بخشی از فرهنگ – در راستای ایجاد ارتباط با رژیم صهیونیستی


رئیس پایگاه مقاومت بسیج اداره ورزش و جوانان شمیرانات گسترش این ناهنجاری ها را تمهیدات شکل گیری قیام 15 خرداد سال 1342 تلقّی نمود . آقای نامنی تصریح کرد : در چنان وضعیّتی « امر به معروف و نهی از منکر » فریضه ای همگانی اعلام شد ؛ و ولیّ فقیه در شرایطی که اصل ارزش ها مورد آسیب قرار گرفته بود ، حتّی مراعات حکم تقیّه را الزام آور ندیده و میزان تأثیرگذاری فوری را ملاک ندانست . لذا ؛ چنان که اعتراض در مقابل هر هنجارشکنی و حرکت غیر مدنی در کلیّه ی مجامع جهانی معمول است ، دفاع از حقوق اجتماعی و مقرّرات شهروندی از حال ژست تئوری نظری خارج شده و به تولّد قیامی آرمان گرا منجر گردید .

تاريخ  ارسال:چهارشنبه 10 خرداد 1396 - 12:29

کد:30487-1397
گفت و گو


دکتر شهریور : پهلوانان ، فرماندار شمیرانات را کمک کنید !

فرماندار شمیرانات تشکیل ساختار حقیقی و حقوقی شورای ورزش شهرستان را خواستار شد .

نماینده مردم تهران : دکتر احمد نامنی از مدیران شایسته شمیرانات است

مازیار ناظمی : بهترین راه مقابله با شایعه پردازان گردش اطلاعات است

خانمحمدی : باید جایگاه ویژه ای برای تبیین خدمات به جامعه مخاطب در نظر گرفت

دکتر احمدی : خبر باید قابلیت جهت دهی صحیح به افکار عمومی داشته باشد

 آرشيو گفت و گو

مقالات


تبیین وضعیت موجود ورزش شهرستان شمیرانات

اهمیت ارتقاء سواد رسانه ای و آسیب شناسی شبکه های اجتماعی

تشریح آرمان های انقلاب توسط رئیس اداره ورزش و جوانان شمیرانات

تعاریفی نوین از روابط عمومی

در مورد سومین وزیر ورزش و جوانان ایران

وضعیت ایران در پاراالمپیک ریو 2016

 آرشيو مقالات


کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به اداره ورزش و جوانان شهرستان شميرانات می باشد.