تقارن سال جديد با حلول ماه نوراني رجب و ميلاد مولاعلي عليه السلام گرامي باد            

   يكشنبه 5 فروردين 1397

كلام روز

خداوند تبارک و تعالی فرمود : ای ابوطالب ! شما و فاطمه بنت اسد را ( در میان بندگانم ) تخصیص دادم به ولادت این فرزند پاک ، نجیب و پسندیده . نام او را « علی » گذاشتم ؛ و اسمش را از اسم خودم مشتق نمودم .


كلام رهبری

قرن هاست که درباره امیرالمؤمنین علیه السلام می نویسند و کم نوشته اند . نتوانسته اند درست تصویر کنند ؛ و بهترین ها معترف به عجز و تقصیر خودشان هستند.


تبليغات


آمار بازدید
پیشینه چوگان متعلق به تاریخ ایران است

در برنامه فرهنگ و ورزش از رادیو ورزش با موضوع چوگان ضمن گفتگوی تلفنی با کیومرث مولادوست ( رئیس هیئت چوگان شمیرانات ) به عنوان کارشناس و حجت الهم دهخدایی ( دبیر فدراسیون چوگان ) به شرح و بررسی جایگاه کنونی چوگان در کشورمان پرداخته شد .

به گزارش سایت صنعت اسب ، در آغاز این برنامه نکاتی پیرامون چوگان عنوان شد و با طرح این نظرسنجی برای شنوندگان که « آیا تا به حال یک مسابقه چوگان را از نزدیک یا از رسانه ها تماشا کرده اید ؟ » در ارتباط تلفنی با کیومرث مولادوست به عنوان کارشناس ، در رابطه با جایگاه واقعی این ورزش در سطح دنیا و مقایسه با کشور ایران گفتگو شد .

مولادوست با بیان این مطلب که پیشنه ورزش چوگان مربوط به تاریخ ایران است گفت : چوگان در دنیا جایگاه بسیار خوبی دارد و بسیاری از ورزش های کنونی از چوگان سرچشمه می گیرد . این ورزش تیمی در ایران باستان به دو شیوه ی روی زمین ویژه کودکان و نوجوانان و روی اسب ویژه جوانان و بزرگسالان انجام می شده است ؛ و می توان گفت چوگان روی زمین منشاء ورزش هایی مثل هاکی امروزه است .

در ادامه این برنامه زنده رادیویی ، ضمن اشاره به اهمیت ویژه پولوتوریسم یا توریسم چوگان در بسیاری از کشورها از جمله هند ، پاکستان ، کشورهای عربی ، مغولستان ، کشورهای اروپایی ، آفریقای جنوبی ، آرژانتین ، استرالیا و اخیرا کشور آذربایجان ، گفته شد که این کشورها با ارائه برنامه ها و مراسم هیجان انگیز متعدد و ارائه انواع خدمات توریستی توانسته اند گردشکران و دوستدران این ورزش را جذب کنند . ما نیز با توجه به مزیت های تاریخی ، باستانی ، جغرافیایی و آب و هوایی ایران در حوزه های چوگان و گردشکری ورزشی و داشتن انواع صنایع دستی و حضور بسیار گردشکران خارج و داخلی ، می توانیم برای ایجاد و توسعه گردشکری چوگان به روش های مؤثری دست پیدا کنیم .

تاريخ  ارسال:سه شنبه 7 مهر 1394 - 14:50

کد:3159-1397
گفت و گو


فرماندار شمیرانات تشکیل ساختار حقیقی و حقوقی شورای ورزش شهرستان را خواستار شد .

نماینده مردم تهران : دکتر احمد نامنی از مدیران شایسته شمیرانات است

مازیار ناظمی : بهترین راه مقابله با شایعه پردازان گردش اطلاعات است

خانمحمدی : باید جایگاه ویژه ای برای تبیین خدمات به جامعه مخاطب در نظر گرفت

دکتر احمدی : خبر باید قابلیت جهت دهی صحیح به افکار عمومی داشته باشد

فرماندار شمیرانات : امیدواریم در انتخابات ، بزرگترین حادثه ی ملی رقم بخورد

 آرشيو گفت و گو

مقالات


اهمیت ارتقاء سواد رسانه ای و آسیب شناسی شبکه های اجتماعی

تشریح آرمان های انقلاب توسط رئیس اداره ورزش و جوانان شمیرانات

تعاریفی نوین از روابط عمومی

در مورد سومین وزیر ورزش و جوانان ایران

وضعیت ایران در پاراالمپیک ریو 2016

وضعیت ایران در المپیک ریو 2016

 آرشيو مقالات


کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به اداره ورزش و جوانان شهرستان شميرانات می باشد.