عيد آمد و عيد آمد اين وقت سعيد آمد             

   چهارشنبه 21 آذر 1397

كلام روز

ایام میلاد پر خیر و برکت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و جانشین ششم ایشان ، وجود مقدس جعفر ابن محمد الصادق سلام الله علیهما بر مسلمین مبارکباد .


كلام رهبری

همه‌ی حرف های درست اسلام و مفاهیم اصیل قرآن که در طول یک قرن و اندی به وسیله‌ی مغرضان و مفسدان یا جاهلان تحریف شده بود ، همه‌ی آنها را امام صادق علیه السلام به شکل درست بیان کرد .


تبليغات


آمار بازدید
در مورد « لیلا رجبی » ، المپین بلاروسی الأصل ، تابع ایران و ساکن شمیران

پس از گرایش به دین اسلام ، قبول تابعیت ایران و ازدواج با پیمان رجبی ، به عضویت تیم دو میدانی مخابرات بوشهر درآمد ؛ و پس از دعوت به اردوی تیم ملی عزیمت به تهران و سکونت در شهرستان شمیرانات ، مایه ی مباهات شمیرانی های علاقمند به ورزش شد .
آشنایی وی با پیمان رجبی نیز پیشینه ای ورزشی دارد . قارّه ی اروپا ، کشور بلاروس ، شهر مینسک ، اردوی تیم ملی ایران و خلاصه در سال 2006 م اولین نگاه نایب قهرمان باشگاه های اروپا ( در مسابقات 2005 م پرتغال ) با دونده ی دو سرعت جمهوری اسلامی ایران پیوند خورد ؛ و این پیوند ، زمینه ساز عضویت پرافتخارترین بانوی ورزشکار ایران در رشته ی دو میدانی در تیم ملی کشورمان گردید .
دیگر تاتسایانا ایلیوشچانکا ( Tatsiana Ilyushchanka - فرزند الکساندر - زاده ی 18 آوریل 1983م ) در همه ی میادین ورزشی جهان با نام « لیلا رجبی » شناخته می شود .
نخستین درخشش حاصل از تابعیت این بانوی بلاروس ، افزایش 6 متری رکورد پرتاب وزنه ی بانوان ایرانی بود که تا آن هنگام به خانم پریسا بهزادی اختصاص داشت . لیلا رجبی این رکورد را از 12/10 متر به 18/18 متر در فضای آزاد و 17/21 متر در سالن افزایش داد .
کسب مدال برنز مسابقات قهرمانی دومیدانی آسیا در سال 2009 ( گوانگ ژو ) ، کسب مدال طلای مسابقات آسیایی داخل سالن هانوی ( 2009 م ) و مسابقات آسیایی داخل سالن تهران ( 2012 م ) و کسب سهمیه ی حضور در المپیک لندن ( 2012 م ) از دیگر افتخارات بین المللی « لیلا رجبی » می باشد که برای کشور عزیزمان به ارمغان آورده است .
این بانوی قهرمان پس از کسب رتبه ی بیست و یکم در المپیک لندن که ناشی از مصدومیت وی به دست آمد ، پس از تمرینات مکرّر و باوجود کمبود شدید امکانات ، پس از حسن تفتیان و رضا هاشمی ، به کسب سومین سهمیه ی دومیدانی ایران در المپیک ریو نیز موفق گردید .
وی پس از پرتاب وزنه تا 17/04 متر در مسابقات کازانف قزاقستان توانست به عنوان تنها بانوی ورزشکار ایران در رشته ی دومیدانی در المپیک 2016 ریودوژانیرو ، برای اعزام به کشور برزیل بار سفر بربندد .
تنها بانوی دوومیدانی کار ایران در المپیک با رکورد 16.34 و کسب رده سی و دوم به کار خود پایان داد .
در اولین روز رقابت‌های دوومیدانی المپیک ( مورخ 95/05/22 ) ، لیلا رجبی بانوی دوومیدانی کار شمیرانی در المپیک به مصاف حریفان خود رفت . او در پرتاب اول خود رکورد 16.18 و در پرتاب دوم 16.34 را برجای گذاشت ؛ و در پرتاب آخر نیز وزنه را 16.16 پرتاب کرد .
رجبی با این رکورد در گروه A شانزدهم و در نهایت سی و دوم شد . وی در حالی این رکورد را در المپیک ثبت کرد که حد نصاب شخصی او 18.18 است !
پرتاب گر وزنه ایران گفت : پیش از این قرار بود از دو و میدانی خداحافظی کنم و الان این کار را انجام می‌دهم .
لیلا رجبی گفت : نمی دانم چرا این اتفاق افتاد و نتوانستم به فینال مسابقه‌های پرتاب وزنه المپیک صعود کنم . تلاشم را کردم اما دو شب بی خوابی و هیجان مسابقه باعث شد نتوانم به رکوردهای خودم دست یابم .
او افزود : اگر به رکوردهای تمرینی و حتی رکوردی نزدیک به رکورد بازی های آسیایی اینچئون می رسیدم به راحتی صعود می کردم . اصلا به عدم صعود به فینال فکر نمی کردم و امید بسیاری به راهیابی به فینال داشتم اما همانطور که گفتم بی خوابی اذیتم کرد .

تاريخ  ارسال:دوشنبه 18 مرداد 1395 - 11:33

کد:5317-1397
گفت و گو


دکتر شهریور : پهلوانان ، فرماندار شمیرانات را کمک کنید !

فرماندار شمیرانات تشکیل ساختار حقیقی و حقوقی شورای ورزش شهرستان را خواستار شد .

نماینده مردم تهران : دکتر احمد نامنی از مدیران شایسته شمیرانات است

مازیار ناظمی : بهترین راه مقابله با شایعه پردازان گردش اطلاعات است

خانمحمدی : باید جایگاه ویژه ای برای تبیین خدمات به جامعه مخاطب در نظر گرفت

دکتر احمدی : خبر باید قابلیت جهت دهی صحیح به افکار عمومی داشته باشد

 آرشيو گفت و گو

مقالات


تبیین وضعیت موجود ورزش شهرستان شمیرانات

اهمیت ارتقاء سواد رسانه ای و آسیب شناسی شبکه های اجتماعی

تشریح آرمان های انقلاب توسط رئیس اداره ورزش و جوانان شمیرانات

تعاریفی نوین از روابط عمومی

در مورد سومین وزیر ورزش و جوانان ایران

وضعیت ایران در پاراالمپیک ریو 2016

 آرشيو مقالات


کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به اداره ورزش و جوانان شهرستان شميرانات می باشد.