محرم و صفر است كه اسلام را زنده نگه داشته است . امام خميني ( ره )            

   سه شنبه 22 آبان 1397

كلام روز

فاطمه زهرا سلام الله علیها می فرمایند : پدرم رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم در واپسین لحظات زندگی ، این ذکر را بر زبان جاری فرمودند : خداوندا ! به تو تقرب می جویم ؛ با ولایت علی فرزند ابوطالب علیهم السلام .


كلام رهبری

عزاداریهای سنّتی است که مردم را به خدا نزدیک می‌کند ؛ و باعث تقرّبِ بیشترِ مردم به دین می‌شود . این‌که امام فرمودند «عزاداری سنّتی بکنید» به خاطر همین تقریب است . در مجالس عزاداری نشستن ، روضه خواندن ، گریه کردن ، به سر و سینه زدن و مواکب عزا و دسته‌های عزاداری به راه انداختن ، از اموری است که عواطف عمومی را نسبت به خاندان پیغمبر پرجوش می‌کند ؛ و بسیار خوب است .


تبليغات


آمار بازدید
در یک نگاه :
وضعیت ایران در المپیک ریو 2016

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، کاروان ورزشی ایران که با 63 ورزشکار راهی المپیک تابستانی 2016 ریو شده بود ، با 8 مدال رنگارنگ به کار خود در این مسابقات پایان داد .
نمایندگان ورزش کشورمان 8 مدال رنگارنگ ( 3 مدال طلا ، یک مدال نقره و 4 مدال برنز ) در مسابقات المپیک 2016 ریو برزیل کسب کردند .
وزنه برداری موفق ترین رشته ی کاروان ورزشی کشورمان در المپیک ریو بود که با دو مدال طلای کیانوش رستمی و سهراب مرادی توانست به موفقیت چشمگیری دست یابد . پر واضح است اگر ناداوری و حق کشی مسلم هیئت ژوری در دسته سنگین وزن نبود ، شاید با یک مدال خوش رنگ دیگر توسط بهداد سلیمی ، وزنه برداری کشورمان تاریخ ساز المپیک می شد .
تیم ملی کشتی آزاد ایران نیز با کسب یک مدال طلا ، یک نقره و یک برنز به بهترین نتیجه ی 20 سال اخیر خود در بازی‌های المپیک دست یافت .
پس از قهرمانی کشتی آزاد ایران در المپیک 1956 ملبورن که دو طلا و دو نقره نصیب کشتی ایران شد ، پیش از این بهترین نتیجه مربوط به المپیک 1996 آتلانتا بود که کشتی آزاد ایران در 10 وزن صاحب یک طلا ، یک نقره و یک برنز شده بود . شاگردان رسول خادم در المپیک ریو نیز با وجودی نتایج آتلانتا را تکرار کردند که مسابقات به جای 10 وزن در 6 وزن برگزار می‌شد .
اما در این دوره از مسابقات ، کشتی فرنگی ، تکواندو و دوو میدانی ( پرتاب دیسک ) ایران که در دوره ی قبل عملکرد خوبی داشته و مدال آور بودند ، نتوانستند موفقیت های گذشته را تکرار کنند . کشتی فرنگی با دو مدال برنز ، تکواندو با یک مدال برنز کیمیا علیزاده و دو و میدانی با ناکامی احسان حدادی در پرتاب دیسک به کار خود پایان دادند . البته مدال برنز این بانوی ورزشکار کشورمان اولین مدال بانوان ایران در تاریخ المپیک بود که از این حیث بسیار ارزشمند و قابل ستایش است .
همچنین ؛ حضور مجتبی عابدینی در نیمه نهایی و کسب مقام چهارم رشته ی شمشیربازی اسلحه سابر ، تلاش بانوان تیرانداز کشورمان و قرار گرفتن در بین 10 نفر اول این مسابقات ، حضور حسن تفتیان در نیمه نهایی دوی صد متر ، تلاش مهسا جاور در رشته ی قایقرانی روئینگ آب های آرام از نقاط مثبت این دوره از مسابقات المپیک بود که ورزشکاران کشورمان برای اولین بار به آن دست یافتند .

مدال آوران ایران در المپیک 2016 ریو :

مدال طلا : ( 3 مدال )

وزنه برداری :
کیانوش رستمی ( دسته 85 کیلوگرم )
سهراب مرادی ( دسته 94 کیلوگرم )

کشتی آزاد :
حسن یزدانی ( دسته 74 کیلوگرم )

مدال نقره : ( یک مدال )

کشتی آزاد :
کمیل قاسمی ( دسته 125 کیلوگرم )

مدال برنز : ( 4 مدال )

تکواندو :
کیمیا علیزاده ( دسته 57- کیلوگرم )

کشتی آزاد :
حسن رحیمی ( دسته 57 کیلوگرم )

کشتی فرنگی :
سعید عبدولی ( دسته 75 کیلوگرم )
قاسم رضایی ( دسته 98 کیلوگرم )

همچنین ؛ پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ضمن درج پیامی عملکرد داوران کشور عزیزمان را مورد ستایش قرار داد . متن پیام به شرح ذیل است :
حضور موثر در رویدادهای بزرگ ورزشی چون المپیک ، بیانگر توسعه و رشد ورزش در کشور هاست . این بار قشری دیگر از جامعه ی ورزش با حضور درالمپیک ریو ، ایران رو به رشد در ورزش را به تصویر کشید .
وزارت ورزش و جوانان با مهم خواندن حضور آقای فغانی و تیم داوری برای قضاوت دیدار فینال رقابت های فوتبال بین برزیل و آلمان ، تلاش آنها را ارج نهاده و موفقیت در قضاوت این دیدار را به جامعه ی داوری ورزش کشور به ویژه فوتبال تبریک می گوید .تاريخ  ارسال:دوشنبه 1 شهريور 1395 - 11:46

کد:6334-1397
گفت و گو


دکتر شهریور : پهلوانان ، فرماندار شمیرانات را کمک کنید !

فرماندار شمیرانات تشکیل ساختار حقیقی و حقوقی شورای ورزش شهرستان را خواستار شد .

نماینده مردم تهران : دکتر احمد نامنی از مدیران شایسته شمیرانات است

مازیار ناظمی : بهترین راه مقابله با شایعه پردازان گردش اطلاعات است

خانمحمدی : باید جایگاه ویژه ای برای تبیین خدمات به جامعه مخاطب در نظر گرفت

دکتر احمدی : خبر باید قابلیت جهت دهی صحیح به افکار عمومی داشته باشد

 آرشيو گفت و گو

مقالات


تبیین وضعیت موجود ورزش شهرستان شمیرانات

اهمیت ارتقاء سواد رسانه ای و آسیب شناسی شبکه های اجتماعی

تشریح آرمان های انقلاب توسط رئیس اداره ورزش و جوانان شمیرانات

تعاریفی نوین از روابط عمومی

در مورد سومین وزیر ورزش و جوانان ایران

وضعیت ایران در پاراالمپیک ریو 2016

 آرشيو مقالات


کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به اداره ورزش و جوانان شهرستان شميرانات می باشد.