ايام فاطميه ، بر عزاداران صديقه كبري سلام الله عليها تسليت باد            

   يكشنبه 6 اسفند 1396

كلام روز

وای مادرم


كلام رهبری

من از ملت ايران درخواست مى‌كنم كه مغازه‌ها و محل كسبشان را تعطيل كنند ؛ و به فاطمه‌ى زهرا سلام‌اللَّه‌ عليها احترام نمايند .


تبليغات


آمار بازدید
اهمیت ارتقاء سواد رسانه ای و آسیب شناسی شبکه های اجتماعی

آسیب شناسی شبکه های اجتماعی و راهکارهای مقابله با آثار سوء آن و تأثیر شبکه های اجتماعی و فضای مجازی بر روابط اعضای خانواده ، در دستور جلسه ستاد سامان دهی جوانان شمیرانات قرار گرفت .

جلسه ستاد سامان دهی امور جوانان شهرستان شمیرانات با ریاست آقای عزت الله خان محمّدی فرماندار شهرستان ، با دو موضوع « آسیب شناسی شبکه های اجتماعی و راهکارهای مقابله با آثار سوء آن » و « تأثیر شبکه های اجتماعی و فضای مجازی بر روابط اعضای خانواده » در مورخ 96/09/26 برگزار شد .

در این نشست ، آقای دکتر سیّد احمد موسوی عضو هیئت علمی دانشکده فرهنگ و هنر اسلامی و نماینده ی مؤسسه ی مردم نهاد مسیر ، به عنوان کارشناس جلسه ، ضمن معرّفی فعالیت های خود در راستای سیاست گزاری های فرهنگی ، تحقیقات قابل ملاحظه و ارزشمندی را پیرامون موضوع جلسه ارائه داشت . تفصیل تحقیقات کارشناس محترم درخصوص « اهمیّت رسانه و شبکه های اجتماعی و شناسایی آسیبها و چالش های موجود » را می توان در تقریر ذیل خلاصه گویی کرد :

1) وقوع تحوّلی بدیع و متفاوت ؛ در برابریِ حجم داده های دریافتی یک فرد در شبانه روز در عصر حاضر با کلّ اطلاعات دریافتی فرد در طول هشتاد سال زندگی در قرن هجدهم
2) تبلور جایگاه راهبردی « اقتصاد رسانه و تجارت الکترونیک » در راستای نیل به تحقّق « اقتصاد مقاومتی » ؛ پس از بررسی ارقام بازدهی مفید یکساله ی چند کانال تلگرامی تجاری شناخته شده
3) تغییر جنس الگوهای نوجوانان و جوانان و گرایش این نسل به سمت و سوی الگوها و چهره های رسانه ای ، به عنوان هشداری بزرگ درخصوص تغییر ساختار فرهنگی جامعه
4) کنترل و جهت بخشی مثبت و منفی الگوهای رسانه ای به امواج غیر قابل کنترل جنبش های سیاسی ( مانند انتخابات ) و تحوّلات اجتماعی ( مانند زلزله ی اخیر استان کرمانشاه )
5) کاهش چشم گیر توجّه به صدا و سیما و حتّی ماهواره در مقابل افزایش بی رویه ی مصرف های دیجیتالیِ غیر قابل کنترل و پارازیت ناپذیر
6) بروز بحرانی جدّی در بخش « تحکیم خانواده » پس از تبدیل ساعت 22 - با تعریف « ساعت خانواده » - به اوج ساعت مصرف رسانه ای ایران ( با تعریف « اوج تفرّدگرایی » )
7) تقلیل میانگین ارتباط گفتاری زوجین با توضیح « گفتگوی گرم زناشویی » به کمتر از 17 دقیقه در شبانه روز
8) کاهش یک ساعته ی میانگین زمان استراحت و خواب ایرانیان در شبانه روز و بروز اثرات سوء ناشی از آن

دکتر سیّد احمد موسوی پس از این ارائه ی علمی ، حلول انقلابی مجّدد از جنس انقلاب تولّد نهضت سواد آموزی در دهه ی شصت را در راستای ارتقاء سطح سواد رسانه ای امری ضروری توصیف کرد . انقلابی که کسب مهارت آگاهانه و هوشمندانه از ابزار کاربردی رسانه ، دستاورد آن خواهد بود .
وی ضمن پیشنهاد الگوهای سلّول محور برای حلول انقلاب سواد رسانه ای ، گروه های مرجع فکری ، نخبگان و دانشجویان ، معلّمین و دانش آموزان ، والدین و کودکان را جامعه ی هدف این آموزش هم گرا معرّفی کرد ؛ و همیاری مشارکت مندانه ی اقشار مختلف در سایه ی برگزاری المپیادها و جشنواره ها را رمز پیروزی آن انقلاب سراسری عنوان داشت .
دکتر موسوی ، کلام راه گشای مقام معظّم رهبری در باب « اهمیّت رسانه » را حسن ختام ارائه ی خویش قرار داد ؛ که فرمودند : از صدر اسلام تا کنون ، در هیچ عصری اینچنین امکان استفاده از ابزار تبلیغ در دست نبوده و همه ی ما در صورت استفاده ی نادرست از این ابزار ، مورد بازخواست الهی قرار خواهیم گرفت .

تاريخ  ارسال:شنبه 9 دي 1396 - 11:34

کد:70548-1396
گفت و گو


فرماندار شمیرانات تشکیل ساختار حقیقی و حقوقی شورای ورزش شهرستان را خواستار شد .

نماینده مردم تهران : دکتر احمد نامنی از مدیران شایسته شمیرانات است

مازیار ناظمی : بهترین راه مقابله با شایعه پردازان گردش اطلاعات است

خانمحمدی : باید جایگاه ویژه ای برای تبیین خدمات به جامعه مخاطب در نظر گرفت

دکتر احمدی : خبر باید قابلیت جهت دهی صحیح به افکار عمومی داشته باشد

فرماندار شمیرانات : امیدواریم در انتخابات ، بزرگترین حادثه ی ملی رقم بخورد

 آرشيو گفت و گو

مقالات


اهمیت ارتقاء سواد رسانه ای و آسیب شناسی شبکه های اجتماعی

تشریح آرمان های انقلاب توسط رئیس اداره ورزش و جوانان شمیرانات

تعاریفی نوین از روابط عمومی

در مورد سومین وزیر ورزش و جوانان ایران

وضعیت ایران در پاراالمپیک ریو 2016

وضعیت ایران در المپیک ریو 2016

 آرشيو مقالات


کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به اداره ورزش و جوانان شهرستان شميرانات می باشد.