عيد آمد و عيد آمد اين وقت سعيد آمد             

   چهارشنبه 21 آذر 1397

كلام روز

ایام میلاد پر خیر و برکت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و جانشین ششم ایشان ، وجود مقدس جعفر ابن محمد الصادق سلام الله علیهما بر مسلمین مبارکباد .


كلام رهبری

همه‌ی حرف های درست اسلام و مفاهیم اصیل قرآن که در طول یک قرن و اندی به وسیله‌ی مغرضان و مفسدان یا جاهلان تحریف شده بود ، همه‌ی آنها را امام صادق علیه السلام به شکل درست بیان کرد .


تبليغات


آمار بازدید
در مراسم تقدیر از هیئت های ورزشی شمیرانات :
دکتر شهریور : پهلوانان ، فرماندار شمیرانات را کمک کنید !

آئین تقدیر از مسئولین هیئت های ورزشی برتر شمیرانات در سال 1396 ، با حضور رؤسا ، نایب رئیس ها و دبیران محترم هیئت های ورزشی فعال شهرستان شمیرانات در سالن جلسات اداره ورزش و جوانان شمیرانات برگزار شد ؛ و آقای دکتر سیاوش شهریور پس از ریاست محترم اداره ، دومین سخنران این مراسم بود .
وی پس از عرض تبریک روزهای زیبا و اعیاد شکوهمند شعبانیه به ورزشکاران و پهلوانانی که نام آنها همیشه با زیبائیهای جان و سلامتی جامعه گره خورده است ، به تشریح وضعیت اکولوژیکی شهرستان شمیرانات و ساکنین پر منزلت آن پرداخت . دکتر شهریور جملات آغازین سخنانش را با ابراز تأثّر شدید از تبدیل تدریجی ثروت های طبیعی شهرستان شمیرانات به جنگلی از آهن و سیمان همراه ساخت ؛ و دلتنگی های ویران ( نوستالژی ) باغ های زیبای شمیران و واقعیت تلخ تغییر ماهیت این خلقت بهشتی و ملکوتی به تراکمی از خشونت را یادآور شد .
فرماندار شهرستان شمیرانات این مقدمه ی ملال آور را زمینه ی ابراز گلایه مندی از سیاست گزاران و شهرداران سابق قرار داد . مدیرانی که در هیچ یک از کوچه و خیابان های این شهر ، زمینی برای سرانه ی ورزشی فریز نکردند ! چنان که امروز برای شمیران در ارزیابی شاخص های حوزه ی آموزش و ورزش ، آماری حتی پائین تر از محروم ترین شهرستان های کشور رقم خورده و در نهایت ، شهرستان شمیرانات به خوابگاهی بزرگ و فاقد امکانات مبدّل شده است !

سیاوش شهریور خاطر نشان کرد : در شهرستانی با 540 هزار نفر سکنه ، یک ورزشگار پنج هزار نفری هم نداریم ! وی گفت : تکلیف روستائیان تحت تسخیر زمین خواران و ویلاسازان قرار گرفته و بومیان محله های فقیر نشین این شهرستان ، در مواجهه با تأسیسات ورزشی نسبتاً گران منسوب به بخش خصوصی چیست ؟! جمع کثیری از ورزشکاران ، فرهنگیان و کارمندان ، شهریه ی 16 تا 20 میلیونی مدارس غیرانتفاعی را چگونه پرداخت کنند ؟ و بلیط 150 هزار تومانی استخر را چگونه تهیه کنند ؟ وی اذعان داشت : در شهرستانی که کودکان در پس کوچه هایش با توپ پلاستیکی ورزش می کنند ، استفاده از سهمیه های بلیط استخر را بر خود حرام کرده ام .
دکتر شهریور ، سرمایه گذاری بیشتر در راستای ساخت شهرستانی بر اساس سرانه های عدالت اجتماعی و دولت رفاه را به ثروتمندان توصیه کرد . سیاستی که طبعاً بهره مندی بیش از پیش خود آنان از ثروتشان را به همراه خواهد داشت .
فرماندار فرهیخته ی شمیرانات ضمن اشاره به جایگزینی بحث تضاد طبقاتی به جای فاصله ی طبقاتی ، بقاء و استمرار تمدّنی ، تاریخی و سیاسی را در گرو احترام به دو قشر زنان و فقیران دانست ؛ و حکم رانی خوب را در ایجاد ساز و کاری برای زندگی این دو قشر ، در منزلت و کرامت تعریف کرد . وی گفت : در شورای برنامه ریزی و توسعه ی استانی ، از استاندار محترم خواهش کرده ام : در کنا ر هر روستا از دو تا پنج هزار متر زمین به فضاهای آموزشی و مراکز ورزشی تفریحی روستائیان و بومیان فقیر اختصاص یابد . عاجزانه استدعا می کنم که به فکر ورزش ، تفریح و سرگرمی دختران و پسران این شهر باشید . دختران و پسرانی که زندگی می کنند ، نه زیستی انسانی ، بر اساس کرامت و منزلت و شاخص های متشخّص و مورد قبول و جامعه ای متمدّن در طراز انقلاب اسلامی .
فرماندار شمیرانات ضمن سپاس گزاری از دستور اکید مقام معظم رهبری درخصوص حفظ بلندی ها و کوه پایه های باقیمانده ی شهر ، گفت : امروزه مصداق گلایه های رهبر فقید انقلاب ( ره ) و مقام معظم رهبری از فقر ، فساد و تبعیض را در کجا باید جستجو کرد ؟ لااقلّ ؛ این بلندی ها و کوه پایه ها را برای تفریح و تفرّج مردمی که توانمندی استفاده ازامکانات گران ورزشی ندارند ، حفظ کنید .

سپس ؛ دکتر شهریور ، با فریاد جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در صیانت از رود درّه ها ، خبرنگاران حاضر در مجلس را خطاب قرار داد : هیولای پر نفوذ ، هزار دست و پا و بی رحم زمین خواری و به اصطلاح رهبر معظم انقلاب « کوه خواری » ، همه را تهدید می کند . التماس می کنم : مراتب تأثر مرا به گوش بالادست ها برسانید . وی همچنین ؛ ضمن خطاب قرار دادن ورزشکاران حاضر در مراسم ، گفت : « پهلوانان عرصه های اجتماعی ! افراد قابل احترام جامعه ی ایرانی ! به فرماندار شهرستان شمیرانات کمک کنید تا حقوقمان را استیفا کنیم . من به عنوان نماینده ی مقتدر دولت ، اجازه نخواهم داد تا فاجعه ای که در شهر شمیران رخ داده است ، در بخش های لواسانات و رودبارقصران نیز اتفاق بیفتد . با مدیریت استاندار محترم ، متدیّن ، فقیرنواز و عدات خواه تهران و به همّت ائمه ی محترم جمعه و نمایندگان مجلس ، وضعیت خوبی را در روستاها تجربه خواهیم کرد . »
دکتر سیاوش شهریور در پایان سخنانش گفت : به امید خدا ؛ و به برکت این روزهایی که عطر دل پذیر ولادت برگزیدگان خداوند را برای شیعیان به ارمغان می آورد ، به آبروی امام حسین علیه السلام ، به عزّت حضرت ابوالفضل علیه السلام و به میمنت امام عدالت و آزادی ، روزهایی سراسر سعادت ، سلامت ، آبادی و آزادی برای همه ی مردم این سرزمین – به ویژه اقشار آسیب پذیر – و تربیت فرزندانی جوانمرد ، مهربان و با سخاوت را آرزو مندم .
در خاتمه ی سخنان فرماندار ، سرکار خانم معصومی نایب رئیس هیئت اسکیت شهرستان شمیرانات - به نمایندگی از جمعیّت حاضر در مجلس - سخنان فرماندار را درد دل حضّار تلقّی نموده و اذعان داشت : این مجموعه به عنوان همراهان دکتر نامنی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شمیرانات ، تیم گسترش فرهنگی ورزشی فرمانداری محترم در معماری زمینه های زیرساختی و تحقّق اهداف آرمانی خواهد بود .

شایان ذکر است : پس از سخنرانی آقای دکتر سیاوش شهریور فرماندار محترم شهرستان شمیرانات در مراسم تقدیر از هیئت های ورزشی ، دکتر ایرج رحمانی مدیرکل محترم هماهنگی امور استان های وزارت ورزش و جوانان ، دکتر بهروز ملاجعفری معاون محترم توسعه امور ورزشی ، خانم فاطمه سلیمی معاونت امور ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان تهران و مهدی اربابی پیشکسوت محترم ورزش و رئیس هیئت فوتبال شهرستان شمیرانات نیز به ایراد سخنرانی پرداختند .
سپس ؛ مراسم تقدیر از مسئولین 23 هیئت ورزشی که در طول سال 1396 با واحدهای مختلف اداره ورزش و جوانان شهرستان شمیرانات ، تعامل مؤثر داشته اند ، ضمن اهداء لوح تقدیر ، مورد تجلیل قرار گرفتند .
تاريخ  ارسال:دوشنبه 10 ارديبهشت 1397 - 15:32

کد:77605-1397
گفت و گو


دکتر شهریور : پهلوانان ، فرماندار شمیرانات را کمک کنید !

فرماندار شمیرانات تشکیل ساختار حقیقی و حقوقی شورای ورزش شهرستان را خواستار شد .

نماینده مردم تهران : دکتر احمد نامنی از مدیران شایسته شمیرانات است

مازیار ناظمی : بهترین راه مقابله با شایعه پردازان گردش اطلاعات است

خانمحمدی : باید جایگاه ویژه ای برای تبیین خدمات به جامعه مخاطب در نظر گرفت

دکتر احمدی : خبر باید قابلیت جهت دهی صحیح به افکار عمومی داشته باشد

 آرشيو گفت و گو

مقالات


تبیین وضعیت موجود ورزش شهرستان شمیرانات

اهمیت ارتقاء سواد رسانه ای و آسیب شناسی شبکه های اجتماعی

تشریح آرمان های انقلاب توسط رئیس اداره ورزش و جوانان شمیرانات

تعاریفی نوین از روابط عمومی

در مورد سومین وزیر ورزش و جوانان ایران

وضعیت ایران در پاراالمپیک ریو 2016

 آرشيو مقالات


کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به اداره ورزش و جوانان شهرستان شميرانات می باشد.